Wolontariat

Daje szansę: na samorealizację, wykazania się własnymi umiejętnościami, talentami, na poszerzenie i rozwinięcie własnych zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach, wywarcia wpływu na zmiany społeczne, szansę zaangażowania się w istotne sprawy. Wolontariat to także dobry początek kariery zawodowej, pozwala na zdobcie  doświadczenia,   rekomendacji i nawiązanie kontaktów.

Praca wolontarystyczna to nie tylko praca w sferze pomocy społecznej. To każdy rodzaj świadomie podjętej dobrowolnej pracy, którą świadczy się bezpłatnie na rzecz innych, która wykracza poza więzi rodzino - koleżeńsko - przyjacielskie.

Wolontariuszem może być każdy kto chce dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wystarczą dobre chęci i trochę wolnego czasu. Działania wolontariuszy są wielopłaszczyznowe i wielowymiarowe, występują we wszystkich obszarach życia społecznego. Wolontariusze pracują w szkołach, organizacjach związanych z ekologią i kulturą, w schroniskach dla zwierząt, w ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, starszymi, bezdomnymi, chorymi. Działają na rzecz domów: dziecka, samotnej matki. Pomagają dzieciom nie mogącym uczestniczyć w szkolnym procesie edukacyjnym poprzez ich odwiedzanie i pomoc w nauce. Wykonują prace biurowe, tłumaczą teksty, administrują stronę, internetową, udzielają porad specjalistycznych, organizują konferencje, uroczystości, biorą udział w kampaniach. Cechy, które charakteryzują wolontariuszy to: kreatywność, działanie, odpowiedzialność, umiejętność samodzielnego myślenia i pracy w zespole.

Biuro Koordynacji Wolontariatu ma na celu promocję idei wolontariatu, oraz ułatwianie nawiązania kontaktu wolontariuszy z  organizacjami  pozarządowymi
i instytucjami.
Prowadzimy bazę danych osób zainteresowanych  realizowaniem siebie, swoich pasji i zainteresowań poprzez pracę wolontariacką. Nasi kandydaci zostają zapoznani z prawami i obowiązkami wolontariusza i organizacji dla której pracują.

Organizacje poszukujące wolontariuszy mogą zgłosić do nas zapotrzebowanie, a my przekażemy informację osobom z naszej bazy, które chcą pracować w proponowanym zakresie. Organizacja musi złożyć oświadczenie  o znajomości ustawy o wolontariacie oraz jej przestrzeganiu.

Jesteś osobą, która ma pasję, ciekawe pomysły i gotowość do współpracy z innymi „pozytywnie zakręconymi” w podobnym temacie, a może po prostu chcesz zrobić coś dobrego?
Zarejestruj się w naszej bazie danych.
 

Jeśli chcesz skontaktujemy Cię z organizacją  prowadzącą działalność w zakresie Twoich zainteresowań

Przyślij swoje zgłoszenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reprezentujesz organizację, która poszukuje wolontariuszy – napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 607202940,

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.